Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK'TE 23 NİSAN KUTLAMALARI BAŞLADI

SİVEREK'TE 23 NİSAN KUTLAMALARI BAŞLADI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 94. yılı Siverek'te çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı.

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2014 Çarşamba 10:15
SİVEREK'TE 23 NİSAN KUTLAMALARI BAŞLADISiverek'te 23 Nisan Kutlamaları Başladı paylaşan: siverekgenclik>

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 94. yıl dönümü Siverek’te çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı. Kutlamalar saat 09.00′da, Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören alanında Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yapıcı’nın Atatürk anıtına çelenk bırakması ile başladı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 23 Nisan etkinlikleri saat 10.00′da Vali Mehmet Erdoğan Cebeci Ortaokulu’nda devam etti.

Vali Mehmet Erdoğan Cebeci Ortaokulu’nda yapılan gösterilerde öğrencilerden oluşan koro, ana sınıf öğrencilerinin gösterisi ve obezite hastalığına dikkat çekmek içinde minik öğrencinin şiir en son olarak ta öğrencilerden oluşan halk oyunları ekibinin gösterileri ile etkinlik sona erdi.

Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yapıcı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle yayımlamış olduğu mesajında şu ifadeleri kullandı.” Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş, bu önemli gün Atatürk tarafından millet egemenliğini koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir. Bir çocuğu eğitmek o ülkenin kaderini belirler! Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın, kendi başına karar verebilen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir.”

Yapıcı mesajın sonunda ise, “Bu duygu ve düşüncelerle, milli mücadelede emeği geçenleri rahmetle anar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 94. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık