Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK’TE 250 SURİYELİ ÇOCUĞA EĞİTİM İMKANI

SİVEREK’TE 250 SURİYELİ ÇOCUĞA EĞİTİM İMKANI

Siverek Kaymakamlığı ve Siverek Yardımlaşma Derneği(SİYAR DER) iş birliğiyle 250 Suriyeli öğrenciye eğitim imkanı sunuldu.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2014 Perşembe 17:44
SİVEREK’TE 250 SURİYELİ ÇOCUĞA EĞİTİM İMKANI

Siverek Kaymakamlığı ve Siverek Yardımlaşma Derneği(SİYAR DER) iş birliğiyle 250 Suriyeli öğrenciye eğitim imkânı sunuldu.Şanlıurfa Karayolu üzerinde bulunan devlet eski hastanesinin ikinci katı Siverek’te bulunan Suriyeli çocukların eğitimi için yeniden düzenlendi.

Siverek Kaymakamı Hamza Erkal yaptığı açıklamada; 250 Çocuğun eğitim ve öğretimine devam ettiğini, bu sayının aratacağını ve ilçemizde bulunan sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte devlet eski hastanesini okula dönüştürdüklerini, kırtasiye malzemelerini temin ederek, gönüllü öğretmenler tarafından çocuklara ders verildiğini kaydetti.

Siverek Yardımlaşma Derneği Başkanı Ramazan Baylan yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “ Üç yıldır Suriye’de yaşanan savaştan ülkelerini terek etmek zorunda kalan çocuklarını eğitimlerini sürdürmeleri amacıyla İlçe kaymakamımızlabirlikte Suriyeli çocuklar için eğitim imkânı sağladık. Çocukların ulaşımı için belediye Başkanlığımız üç araç tahsis etti, kırtasiye malzemesini ilçe kaymakamımız sağladı. okul kitaplarını İstanbul’da bulunan Suriyelilerin derneği sağladı” dedi

Suriyeli gönüllü Öğretmen Dilan Abdulvahap Muhammed ise,çocuklara yardımcı olmaya çalıştıklarını burada bulunduğu için mutlu olduğunu belirtti.Suriyeli çocuklar okullarına kavuştukları için mutlu olduklarını ancak bir an önce kendi ülkelerine dönmek istediklerini söylediler.

Haber Merkezi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık