Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREK'TE ARAZİDE BULUNAN METAL CİSİM PATLADI: 3'Ü ÇOCUK, 4 YARALI

SİVEREK'TE ARAZİDE BULUNAN METAL CİSİM PATLADI: 3'Ü ÇOCUK, 4 YARALI

Ali LEYLAK/ŞANLIURFAŞANLIURFA'nın Siverek İlçesi'nde arazide buldukları metal cismin patlaması sonucu 3'ü çocuk 4 kişi yaralandı. 1 kişinin ayağı diz altından koptuğu

Giriş Tarihi: 3 Nisan 2008 Perşembe 23:51
SİVEREK'TE ARAZİDE BULUNAN METAL CİSİM PATLADI: 3'Ü ÇOCUK, 4 YARALI
olayda yaralı yakınları hastanede jandarma ve polislere saldırdı.

Olay, bu sabah ilçeye bağlı Şekerli Köyü Yıldızlar Mezrası'nda meydana geldi. 8 yaşındaki Vedat Yıldız, mezradaki boş arazide bulduğu metal parçasını, hurdacıya satmak için Şekerli Köyü'ne gitti. Hurdacı henüz ne olduğu bilinmeyen parçayı almayınca Yıldız köyüne döndü. Küçük çocuk, evlerinin yakınında akrabaları 34 yaşındaki Hanifi Yıldız, 3 yaşındaki Şiyar Yıldız ve 15 yaşındaki Ümit Satış ile birlikte bulduğu cismin ne olduğunu kontrol etmeye başladı.

Bu sırada metal cisim gürültüyle patladı. Patlama sırasında Vedat Yıldız, Hanifi Yıldız, Şiyar Yıldız ve Ümit Satış yaralandı. Satış'ın sağ ayağı diz altından koptu. Yaralılar, yakınları tarafından Şanlıurfa Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı. İlk müdahalesi yapılan Satış, kopan ayağı ile birlikte Gaziantep'e sevk edilmesi kararlaştırıldı. Sevk işlemleri yapılırken ambulansın gelmemesi yakınlarını öfkelendirdi. Kadınlar gözyaşı döküp ağıt yakarken, erkekler ise doktorlarla tartıştı. Bu sırada acil önüne gelen ambulans fark edilince Satış, yüzü yakınları tarafından kapatılarak dışarı çıkartıldı. Ancak bu ambulansın başka bir hastayı beklediği belirtilince Satış, tekrar acile oradan da yoğun bakıma alındı.

Olay üzerine İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli 1 astsubay ile 2 uzman çavuş, farklı görev için geldikleri Devlet Hastanesi'nin girişinde, adı öğrenilemeyen bir yaralı yakınının saldırısına uğradı. Yaralıların askerler tarafından atılan bir bombadan yaralandığını ileri süren ve küfürler yağdıran 25 yaşlarındaki kişi, askerlere tekme ve tokat atarak saldırdı. Saldırıda yüzünden yaralanan astsubay polis noktasına götürülürken, tekmelenen diğer uzman çavuşları diğer yaralı yakınları tarafından kurtarıldı. Yakınlarının üzerine kapanması ile sakinleştirilmeye çalışılan öfkeli yakınları, polislere saldırmaya çalışınca hastaneden uzaklaştırıldı.

Siverek Kaymakamı Kemal Yıldız patlamaya yol açan cismin ne olduğunun belirlenmesi için çalışmaların başladığını söyledi. Yıldız, şöye dedi:

“Sabah saatlerinde bir kişi arazide metal veya demir bir parça bulmuş. Bunu köydeki hurdacıya götürüp satmak istemiş. Ancak, hurdacı almayınca yeniden eve giderken çocukların bulunduğu grupta, cisimle oynanmaya başlamış. Bu sırada patlama olmuş ve 1'i yetişkin 4 kişi yaralanmış. Patlamaya yol açan cismin ne olduğunu henüz bizlerde bilmiyoruz. Jandarma Komutanlığı'ndan görevlilerimiz şu anda mezrada patlamaya yol açan cismin ne olduğunun belirlenmesine yönelik çalışmalar yapıyor.”
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık