Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi Siverek'te baraj göletinde balık ölümleri

Siverek'te baraj göletinde balık ölümleri

ŞANLIURFA- Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Hacı Hıdır baraj göletinde yaşanan balık ölümleri çevrede korkuya neden oldu.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2018 Salı 10:11
Siverek'te baraj göletinde balık ölümleri

Şanlıufa'nın Siverek ilçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Hacı Hıdır Baraj Göletinde yaşanan balık ölümleri, çevrede korkuya neden oldu. Göletteki binlerce balığın kıyıya vurduğunu gören kırsal mahalle sakinleri durumu yetkililere haber verdi.

Baraj göletine kanalizasyon suyu karıştığından dolayı içme suyu olarak kullanmadıklarını sadece tarımsal sulama ve hayvanların su ihtiyacının karşılanması için baraj suyunu kullandıklarını belirten mahalle sakinleri, balık ölümlerinin araştırılmasını bekliyor.

Kırkpınar mahallesinde çobanlık yapan Cenap Kırklar, yaşanan balık ölümlerinden dolayı korktuklarını belirterek, " Her gün belirli aralıklarla hayvanlarımızı gölet etrafında otlatıyoruz. Hayvanların su ihtiyacını da yıllardır bu göletten sağlıyoruz.Gölet etrafında otlayan hayvanların zehirlenmesinden korktuğumuz için baraj gölünden su içmesine izin vermiyoruz..Yetkililerden baraj gölünün incelenmesini ve balık ölümlerinin nedeninin belirlenmesini istiyoruz" dedi.

Mahalle sakinlerinin ihbarıyla harekete geçen kaymakamlık tarafından görevlendirilen ekibin, gölden su ve ölü balıklardan numune alıp, incelemeye gönderdiği öğrenildi.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık