Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi Siverek'te Bayram Namazı Kılındı

Siverek'te Bayram Namazı Kılındı

Siverek'te Bayram Namazı Kılındı

Giriş Tarihi: 5 Temmuz 2016 Salı 07:20
Siverek'te Bayram Namazı Kılındı

Şanlıurfa'nın Siverek ilcesinde günün ilk ışıkları ile birlikte çocukları ile birlikte camilere akın eden vatandaşlar bayram heyecanını yaşadı.

Aşırı sıcakların etkili olduğu Ramazan ayını ibadetlerle dolu dolu yaşayan vatandaşlar bayram namazı için başta Abdulkadir Geylani, Ulu, Sulu, Halil Çobanoğlu camilerini tercih etti.

Tüm camilerde bayram namazından önce okunan bayram vaazlarında Ramazan ayında kazanılan güzel hasletlerin Ramazan ayı sonrasında da devam ettirilmesi gerektiğine vurgu yapıldı.

Bayram namazı öncesinde cami görevlileri tarafından Bayram Namazının nasıl kılınacağı ile ilgili cemaate bilgi verildi. Vaktin girmesiyle birlikte saat 05.54'te bayram namazı kılındı. Bayram namazının ardından getirilen tekbirlerle bayram hutbesine geçildi. Bayram hutbesinde İslam dünyasının içinde bulunduğu çatışma ortamına dikkat çekilerek, kurtuluşun Müslumanların tek bayrak altında birleşmesi ise mümkün olabileceğine vurgu yapıldı.

Hutbenin ardından Müslümanlar ellerini semaya açarak dünya Müslümanları için dua etti.Yapılan duanın ardından halk cami içerisinde ve avlusunda bayramlaşarak ölmüş yakınların ziyaret etmek amacıyla mezarlıklara akın etti.

Cami çıkışında cami cemaatine bayram şekeri ikram edildi.

www.siverekgenclik.comFoto Galeri

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yatırımcılar için BSMV binde 2'ye indirildi

Yatırımcılar için BSMV binde 2'ye indirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık