Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Asayiş Siverek'te bir odada 11 kişilik yaşam

Siverek'te bir odada 11 kişilik yaşam

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde tek bir odada 6’sı kız, 3’ü erkek toplam 9 çocuğuyla yaşam mücadelesi veren Uytun Ailesi, zor günler geçiriyor.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2020 Cumartesi 16:46
Siverek'te bir odada 11 kişilik yaşam

Baba Ramazan Uytun’un ayrıca Psikolojik rahatsızlığı bulunuyor. Uytun ailesinin öncelikli talebi evin tadilatı ve eve yeni odaların ilave edilmesi. Yaşanan bu olumsuz manzara çocukları da etkiliyor..

Yürek burkan görüntüler yardım severler tarafından Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi Sislice Kırsal Mahallesi’nde kaydedildi.Siverek’e yaklaşık 15 KM uzakta bulunan Sislice (bohçık) Kırsal Mahallesi’nde ikamet eden  Uytun ailesi tek bir göz odada 6’sı kız, 3’ü erkek toplam 9 çocuğuyla zor şartlar altında yaşıyor.

Yaklaşık 25 metrekare odada anne ve babayla birlikte toplam 11 kişi yatıp kalkıyor.
İzbenin mutfağa çevrildiği, banyonun da olmadığı evde yaşam oldukça zor.
En küçüğü 1,5 yaşında olan çocukların yeterli beslenip, giydirilemediği yaşanan bu zorlu yaşam savaşından da olumsuz etkilendiği gözlemlendi.

Derme çatma tuvaletin de evin 30 metre dışında olduğu görülürken, ne  dolabı, ne tezgahı ne de rafı olan mutfakta da çökme tehlikesi var. Maddiyatsızlık adete Uytun ailesinin belini bükmüş durumda. Çocukların bir kısmı okula giderken bir kısmı ise maddiyatsızlıktan dolayı okula gidemiyor.

Psikolojik rahatsızlığı bulunan Baba Ramazan Uytun’un da bir işte çalışamadığı öğrenildi. Zor ve çetin günler geçiren  Uytun ailesinin öncelikli talebi evin tadilatı ve eve yeni odaların ilave edilmesi. 

HABER: Rıdvan Ortakaya

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Siverek'te 8 yıldır aranan cinayet zanlısı yakalandı

Siverek'te 8 yıldır aranan cinayet zanlısı yakalandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık