Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Gündem Siverek’te Coronavirus uyarı ve denetimleri sürüyor

Siverek’te Coronavirus uyarı ve denetimleri sürüyor

Siverek Belediyesince Coronavirus tedbirleri kapsamında ilçede bulunan esnaf ve vatandaşlar önlemler konusunda uyarıldı.

Giriş Tarihi: 25 Eylül 2020 Cuma 22:00
Siverek’te Coronavirus uyarı ve denetimleri sürüyor

Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile ilçede bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının da katıldığı denetimlerde esnaf ve vatandaşlar, alınan Coronavirus tedbirlerine uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarının hatırlatıldığı denetimlerde iş yerleri sahipleri ve vatandaşların kurallara uyup uymadığı kontrol edildi.

Salgının yayılmasının önüne geçilmesi amacıyla alınan tedbirlere uymanın önemi anlatılırken kurallara uymayanlara idari para cezası uygulanacağı hatırlatıldı.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, son dönemde artış gösteren salgının kontrol altına alınması amacıyla denetimlerini aralıksız sürdürüldüğü belirtildi.

Halk sağlığının korunması ve koronavirüsün kontrol altına alınmasının öneminin hatırlatıldığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Son aylarda artış gösteren vakalara karşı halkımızın sağlığını korumak amacıyla tün önlemler alınmaktadır. Sürdürülen denetimler kapsamında maske, mesafe ve hijyen kurallarının önemi anlatılmak ile birlikte kurallara uyulması amaçlanmaktadır. Unutulmamalıdır ki Coronavirus alınan önlemlerden daha güçlü değildir.” 

Coronavirus salgını nedeniyle tedbir amaçlı vatandaşların mecbur kalmadıkça evden çıkmaması gerektiğinin hatırladığı açıklamada çıkıldığı takdirde tedbir alınmasının önemine vurgu yapıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İzmir'deki depremde can kaybı 20'ye yaralı sayısı ise 786'ya yükseldi

İzmir'deki depremde can kaybı 20'ye yaralı sayısı ise 786'ya yükseldi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık