Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Gündem Siverek’te denetimler hız kesmeden sürüyor

Siverek’te denetimler hız kesmeden sürüyor

Siverek Belediyesi Coronavirus tedbirleri kapsamında denetimlerini sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 2 Eylül 2020 Çarşamba 17:28
Siverek’te denetimler hız kesmeden sürüyor

Son dönemlerde artan vakaların minimum seviyeye indirilmesi amacıyla ilçe genelinde başlatılan denetimler sıklaştırılarak yürütülüyor.

Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin de katıldığı denetimler kapsamında ilçede faaliyet gösteren lokanta ve kasaplara alınan önlemler anlatıldı.

Maske, hijyen ve sosyal mesafe kuralının anlatıldığı denetimlerde esnafların uyması gereken kurallar hatırlatıldı.

Satışa sunulan etlerin korunması konusunda esnafı bilgilendiren ekipler, korona virüsün etkisinin azaltılması için yetkililerce belirlenen önlemlere titizlikle uyulması istendi.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, korona virüsün etkisinin en az düzeyde tutulması amacıyla alınan tedbirlerin esnafa anlatıldığı belirtildi.

Halk sağlığının korunmasına yönelik denetimlerin sıklaştırıldığının belirtildiği açıklamada, “Son dönemlerde artan vakalara karşı esnaf ve vatandaşlarımızın açıklanan önlemlere uyması önem arz etmektedir. Bu kapsamda sahada denetimlerini arttıran ekiplerimiz, esnaflarımıza alınan kurallara titizlikle uymaları gerektiğini anlatmıştır. Denetimlerde gıdaların saklanma koşulları ve hijyen konusunda esnaflarımızı uyaran ekipler, denetimlerini arttırarak devam ettirmektedir.” denildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Siverek'te apartman boşluğuna düşen kız öğrenci yaralandı

Siverek'te apartman boşluğuna düşen kız öğrenci yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık