Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Asayiş Siverek'te Eğitim Kampüsü açıldı

Siverek'te Eğitim Kampüsü açıldı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 50 milyon TL'ye mal olan eğitim kampüsü açıldı.

Giriş Tarihi: 7 Mayıs 2019 Salı 09:59
Siverek'te Eğitim Kampüsü açıldı

Şanlıurfa Valiliği tarafından başlatılan eğitim seferberliği kapsamında Siverek Eğitim Kampüsündeki Selahaddin Eyyubi Anadolu Lisesi ve Kız Öğrenci Pansiyonu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

İçerisinde 5 okul ve 144 derslik bulunan, 600 okul kapasiteli 3 pansiyondan oluşan eğitim kampüsünün açılışında konuşan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, "İlin en büyük ilçesinde en büyük eğitim kampüslerinden birini daha hizmete sunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İstikbalimiz olan çocuklarımızın kaliteli eğitim öğretim görmeleri, ideal gençliğin yetişmesine vesile olacak bu kampüsü hizmete almış olacağız. İlçemize hayırlar getirmesini, çocuklarımızın yetişmesine katkı sunmasını, hem ahlaken hem ilmen büyük donanıma sahip bir gençliğin yetişmesi suretiyle geleceğe hazırlanmasını Cenab-ı Allah'tan diliyorum." diye konuştu.

Yapılan konuşmalardan sonra Selahaddin Eyyubi Anadolu Lisesi'nde eğitim kampüsünün temsili açılışı yapıldı. Açılıştan sonra okulu gezen ve sınıflarda incelemelerde bulunan Vali Erin ve beraberindekiler, öğrencilerle birlikte öğlen yemeği yedi.

Kampüste 5 okul bulunduğunu ifade eden Erin, 24 derslikli iki adet Anadolu İmam Hatip Lisesi, 32 derslikli bir adet Anadolu Lisesi, 32 derslikli 2 adet de mesleki ve teknik lise ile pansiyonun yer aldığı bu eğitim yatırımının 50 milyon TL'lik bir bedelle ihale edildiğini ve tamamlandığını söyledi.

Açılış törenine; Vali Erin'in yanı sıra Şanlıurfa Milletvekili M. Kasım Gülpınar, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı. (İLKHA)

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz HDP Viranşehir İlçe Başkanı gözaltına alındı

HDP Viranşehir İlçe Başkanı gözaltına alındı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık