Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi Siverek'te gereksiz antibiyotik kullanımına dikkat çekildi

Siverek'te gereksiz antibiyotik kullanımına dikkat çekildi

Siverek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri gereksiz antibiyotik kullanımının zararları ile ilgili broşür dağıttı.

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2018 Cuma 00:17
Siverek'te gereksiz antibiyotik kullanımına dikkat çekildi

Siverek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri gereksiz antibiyotik kullanımının zararları ile ilgili broşür dağıttı. İlçenin en işlek caddesi olan Hürriyet Caddesindeki etkinliğe vatandaşlar ilgi gösterdi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Okul Müdürü Mehmet Ali Baturalp, "Bu etkinlikteki amacımız Türkiye'de ve dünyada yaygınlık gösteren gereksiz antibiyotik kullanımına ilişkin toplumda bir farkındalık oluşturmaktı. Sağlık bakanlığının verilerine göre, Antibiyotik kullanımında OECD ülkeleri arasında en çok antibiyotik kullanan ülkeyiz. Polikliniğe başvuran her 3 hastadan biri antibiyotik kullanıyor. Bu nedenle biz de bu etkinlik ile antibiyotiklerin ağrı kesici ateş düşürücü olmadığını nezle ve grip gibi hastalıklarda antibiyotiklerin iyileştirme etkisi olmadığını, vatandaşlarımıza broşör dağıtarak anlatmaya çalıştık. Diğer bir amacımızda okulumuz sağlık meslek lisesi olduğundan bu alanla ilgili sosyal sorumluluk projelerinde öğrencilerimizin yer almasını sağlamaktı. dedi

www.siverejgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık