Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi Siverek'te Gıda Tacirlerine Darbe!

Siverek'te Gıda Tacirlerine Darbe!

Siverek'te Zabıta Müdürlüğü ekiplerince el konulan 1 Ton zeytinyağı imha edildi

Giriş Tarihi: 25 Mart 2016 Cuma 09:25
Siverek'te Gıda Tacirlerine Darbe!

Siverek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ihbar ve denetimleri neticesinde sahte olduğu belirlenen bir ton zeytinyağına el koyarak imha etti.

Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Zabıta Müdürlüğü, şehirlerarası otobüs terminali ile Hasan Çelebi mahallesinde iki ayrı noktaya yaptığı baskında bir ton 100 yüz litre sahte zeytinyağı ele geçirdi. İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne incelemeye gönderilen yağın insan sağlığını tehdit ettiğinin belirlenmesi üzerine toplanan yağ imha edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Baydilli, “Zabıta Müdürlüğümüzce yapılan denetimlerde iki ayrı noktada uygun olmayan koşullarda zeytinyağı imal edildiği tespit edilmiştir. Arkadaşlarımız yaklaşık bir ton yüz litre sahte zeytinyağına el koyarak imha etti. Halkımızın bu konularda duyarlı olmaları gerekiyor. Ucuz ve kalitesiz yağlara tevessül etmemelerini ve azami dikkat etmelerini rica ediyoruz. Düşünüldüğünde kaliteli zeytinyağı piyasada 250-300 lira iken 50 liraya satılan yağın kalitesiz olduğu anlaşılıyor. Şunu özellikle vurgulamak isterim ki halkımızın sağlığını tehdit eden hiçbir ürüne ve satıcıya müsamaha göstermeyeceğiz. Denetimlerimiz devam edecek” dedi.

Haber Merkezi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık