Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Asayiş Siverek’te gösteri ve yürüyüş yasağı

Siverek’te gösteri ve yürüyüş yasağı

Şanlıurfa Valiliği, 1 -6 Nisan tarihleri arasında kentte yapılacak her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting ve benzeri etkinlikleri yasakladığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 29 Mart 2019 Cuma 17:52
Siverek’te gösteri ve yürüyüş yasağı

Şanlıurfa Valiliği, il merkezi ve ilçelerde 1-6 Nisan tarihleri arasında yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma ve benzeri etkinlikleri yasaklandığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yasaklama kararının 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17. maddesi uyarınca alındığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesine istinaden, yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda diğer illerden katılımlarla birlikte  01 Nisan 2019  saat 08.00'den - 6 Nisan 2019 saat 24.00’te kadar yapılması muhtemel her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma, stant açma ve benzeri türdeki tüm açık alanlardaki etkinlikler il merkezi ve  ilçelerimiz dâhil olmak üzere Şanlıurfa coğrafi sınırları içerisinde yasaklanmıştır.” 

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da son 96 saatte rekor karantina kararı

Şanlıurfa'da son 96 saatte rekor karantina kararı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık