Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREK'TE İMZA KAMPANYASI ''ÖSS SINAVI SİVEREK'TE YAPILSIN''

SİVEREK'TE İMZA KAMPANYASI ''ÖSS SINAVI SİVEREK'TE YAPILSIN''

"ÖSS SINAVI SİVEREK'TE YAPILSIN BİR İMZA VE DİLEKÇEDE BENDEN KAMPANYASI START ALDI."20 GÜN SÜRECEK İMZA KAMPANYASI ÜÇ NOKTADA BİRDEN BAŞLADI.MEHMET SEZGİN SİVEREKSiverek sivil toplum kuruluşları platformu tarafından düzenlenen imza kampanyası başladı. Şehir merkezinin üç noktasında

Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2006 Perşembe 18:22
SİVEREK'TE İMZA KAMPANYASI ''ÖSS SINAVI SİVEREK'TE YAPILSIN''
başlayan imza kampanyasının amacının bir basın açıklamasıyla yapan Sivil toplum kuruluşları platformu yaptıkları basın açıklamasında şöyle denildi'' 160 bin nüfusuyla 50 ilden 30 ülkeden ve 50 ülkenin Başkentinden büyük olup bölgesinde ve ülkesinde önemli bir kenttir.  1994-1995ve 1996 yıllarında kentimizde üniversite sınavları yapılırken 1997 yılından itibaren sınavlar yapılmayarak koca bir kent cezalandırılmıştır.
  Kent keyfi uygulamalarla cezalandırılmıştır. Sebep olarak 1996 yılında Siverek'te yapılan ÖSS sınavlarında yolsuzluk yapıldığı gösterilmektedir.
  Görevlerin ihmal eden ve kötüye kullananlar hakkında yasal işlem yapılmazken bunun yerine koca bir kent cezalandırılmıştır. Dünyanın neresinde suç işleyenler değil de toplumun bütün fertlerinin cezalandırıldığı görülmüştür. O zaman bir baba suç işlediğinde cezasın evladına mı vereceksiniz böyle bir uygulama adil olur mu böyle bir yasa ve yönetmenlik  olur mu. YÖK Yönetimi  başta  Anayasaya  hakka  hukuka  adalete  ve  insan haklarına uymayan bir kararla  Sivereklileri  on yıl cezalandırmıştır.Oysa yasalarda ve anayasada suçun şahsi olduğu  hükmünün bir çocuk bildiği halde  kos koca bilim adamlarının böyle bir kararı vermekle  yasal ve anayasal suç işlemişler.
  Siverek'i 10 yıl boyunca cezalandıran kararı veren YÖK yönetimi bu basın açıklamasıyla yetkililere şikâyet ediyor ve bu basın açıklamasının suç duyurusu yerine geçmesini istiyoruz''denildi.
   İmza kampanyası için ilçenin hürriyet, cumhuriyet ve Abdulkadir odabaşı caddelerine imza masası kuruldu.Siverek sivil toplum platformum üyeleri  imza kampanyasının 20 Eylüle kadar devam edeceğin açıkladıla
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık