Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK'TE İSLAM KARDEŞLİĞİ ANLATILDI

SİVEREK'TE İSLAM KARDEŞLİĞİ ANLATILDI

Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından “İslam Kardeşliği” konulu seminer düzenlendi.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2015 Cuma 10:43
SİVEREK'TE İSLAM KARDEŞLİĞİ ANLATILDI

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde faaliyet gösteren Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından dernek binasında İslam kardeşliği konulu seminer düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak Rehber Tv Program Yapımcısı Özkan Yaman katıldı. Seminere katılım beklenilenin üzerinde olunca salon tıka basa doldu. Dernek çalışanları tarafından kurulun ses sistemi sayesinde salon dışında kalan onlarca kişi diğer odalarda programı dinledi.

Konuşmasında Asr-ı saadette sahabeler arasında yaşanan kardeşlik ilişkilerinden örnekler veren Yaman, Müslümanların Asr-ı Saadette olduğu gibi günümüzde de aynı örnek tabloları sergilemesi gerektiğini belirtti.

Müslüman’ın Müslüman üzerindeki haklarına değinen Yaman, “ Müslüman’ın Müslüman kardeşi üzerindeki hakkı altıdır. Selam verdiğinde selamını almak, davet ettiğinde davetine icabet etmek, hapşırdığında Yerhamukallah demek, hastalandığı zaman onu ziyaret etmek, öldüğü zaman cenazesine katılmak, kendisi için sevdiğini kardeşi için de sevmektir” hatırlatmasında bulundu.

Müslümanların kendi aralarında gıybet, su-i zan, kıskançlık, iftira gibi kötü davranışlardan uzak durması gerektiğini belirten Yaman, konuşmasında Bediüzzaman Said Nursi ile Mevlana hazretlerinin "suizan ve gıybet" hakkındaki sözlerine yer verdi.

Program yapılan dua ile sona erdi.

www.siverekgenclik.comYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık