Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK'TE KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA İLGİ

SİVEREK'TE KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA İLGİ

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Kızılay tarafından kurulan gezici kan bağış konteynirında vatandaşlar kan bağışına yoğun ilgi gösterdi.

Giriş Tarihi: 18 Nisan 2014 Cuma 11:52
SİVEREK'TE KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA İLGİ

İlçenin Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan Sulu Camii önünde kurulan kan bağış standı, yoğun ilgi gördü. “Bağışlanan Her Kan Kurtarılan Üç Can” sloganı ile yola çıkan Kızılay kan toplama aracı 2 gün boyunca gönüllü vatandaşlardan kan toplandı.

Kan bağışı öncesinde vatandaşlar gerekli formları doldurdu. Kızılay gezici Kan bağış standında görevli personel, vatandaşların gösterdiği yoğun ilgiden memnun olurken, kan bağışı için çağrıda bulundu. Görevliler, kan bağışının düzenli olarak yapılması gerektiğini belirterek, 1 litre kanın 3 kişinin hayatını kurtardığını hatırlattı.

Siverek Kızılay şubesi başkan yardımcısı Hasan Lütfi Mersin, “Kan bağışı üretilemeyen tek sıvıdır. Bunun için düzenli olarak, kan bağış kamyanları düzenliyoruz. kanın önemini az çok herkes biliyor ama kanın bir gün bize de lazım olabileceği unutulmamalıdır” diyerek, kampanyaya destek verenlere teşekkür etti

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yatırımcılar için BSMV binde 2'ye indirildi

Yatırımcılar için BSMV binde 2'ye indirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık