Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK'TE KEMOTERAPİ ÜNİTESİ AÇILDI

SİVEREK'TE KEMOTERAPİ ÜNİTESİ AÇILDI

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 200 Yataklı Devlet Hastanesi bünyesinde kemoterapi ünitesi açıldı.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2015 Cuma 11:39
SİVEREK'TE KEMOTERAPİ ÜNİTESİ AÇILDI

Siverek Devlet Hastanesi bünyesinde kanser hastalarının tedavisi için Kemoterapi ünitesi açıldı. Konu hakkında Siverek gençlik sitesine bilgi veren Siverek Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Bahaddin Durak , ilçede Kemoterapi ünitesinin açılmasıyla birlikte kanser hastalarının çevre illere gitmekten kurtulduğuna dikkat çekti.

Siverek’in ilçe olmasından dolayı Onkoloji Merkezinin açılmasının mümkün olmadığını belirten Durak, “ Maalesef Siverek ilçe olduğundan dolayı hastanemiz bünyesinde onkoloji servisi açılamıyor. Ünitemiz ile birlikte kendisine kanser teşhisi konulan ve kemoterapi tedavisi görmesi için çevre illere gitmek zorunda kalan kanser hastaları kemoterapi ünitemizde tedavi olabilecektir” dedi

Kemoterapi ünitesinde bağırsak, meme, akciğer, mide kanseri vb. hastaların hepsine kemoterapi uygulaması yaptıklarını ifade eden Durak, kemoterapi ilaçlarının son teknoloji ürünü cihazlarla el değmeden hazırlandığını ifade etti.

Kemoterapi ünitesinde Dahiliye Uzmanı Doktor ile birlikte kemoterapi tedavisi üzerine özel eğitimler alan hemşire ile birlikte 6 personel görev yapacak. Ünitede özel donanımlı 4 yatağın yanı sıra hasta bekleme ve hazırlama odası, ilaç hazırlama odası, hemşire odası da bulunuyor. Talebin fazla olması durumunda yatak sayısının artırılacağına dikkat çeken Durak, Kemoterapi ünitesinin Siverek halkı için hayırlı olması temennisinde bulundu.

www.siverekgenclik.com

FOTO GALERİ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık