Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREK'TE KÜRT SANATÇI ŞIVAN PERVER HEYKELİ DİKİLDİ

SİVEREK'TE KÜRT SANATÇI ŞIVAN PERVER HEYKELİ DİKİLDİ

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek İlçesinde ünlü Kürt Sanatçı Şıvan Perver’in Heykeli dikildi. İlçe Belediyesi tarafından

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2009 Cumartesi 14:41
SİVEREK'TE KÜRT SANATÇI ŞIVAN PERVER HEYKELİ DİKİLDİ
Camikebir Mahallesinde bulunan İnönü Bulvarındaki kavşakta Şıvan Perver’in 3 metrelik heykeli dikildi. Elindeki sazı ile elini yukarı kaldırmış ve bağdaş kurmuş şeklindeki heykeli Siverek’li vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı. Heykelin çevresine toplanan vatandaşlar "belediye tarafından kurulan ünlü sanatçının heykeli bizleri mutlu etti. Büyüklerimiz dinlemek için ünlü Kürt sanatçı Şıvan Perver’in kasetlerini samanlıkta sakladıklarını bu gün ise Siverek’in göbeğine 3 metrelik heykeli dikiliyor" diye belirttiler.
   
Kürt Sanatçı Şıvan perverin heykelinin dikilmesiyle ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkan Vekili Mustafa Hivi Abikoğlu ’’Seçim öncesi halkımızdan gelen talepler doğrultusunda söz vermiştik. Bugün sözümüzü yerine getirdik. Daha öncede ilçede Halk Ozanlarının ve Siverekli Sinema sanatçısı Yılmaz Güneyin heykelini dikmiştik. Heykele bir açılış yapacağız ancak Şıvan Perver ile Görüşerek açılışa davet edeceğiz’’ dedi.
  
Heykeli gören vatandaşlar Şıvan Perver'e çok benzediğini ve Belediye Başkanı Ali Murat Bucak’a teşekkür ettiklerini belittiler.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık