Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREK'TE NEVRUZ KUTLAMALARI

SİVEREK'TE NEVRUZ KUTLAMALARI

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek İlçesinde, Barış ve Demokrasi Partisi(BDP) İlçe Örgütü tarafından organize edilen Nevruz

Giriş Tarihi: 22 Mart 2010 Pazartesi 01:15
SİVEREK'TE NEVRUZ KUTLAMALARI
Bayramı kutlandı.
  
Nevruz kutlamaları Firkan Tüysüz Şehir Stadyumunun yanında bulunan boş alanda sabah saat 9:00'da kutlanmaya başlandı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı alanda yaklaşık beş bin kişi kutlamalara katıldı.
   
NevrUz alanında renkli görüntüler yaşandı. Yöresel kıyafetler giydirilmiş çocukları yine öne saflardaydı. Nevruz Ateşini Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Bilici ile İl Başkanı İbrahim Ayhan yaktı.
   
Çevre İl ve İlçelerden gelen BDP’lilerin yanı sıra, Nevruza Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici ile İl Başkanı İbrahim Ayhan katıldı. Mahalli sanatçıların konserinden alanda bulunan kitleye Kürtçe konuşan Milletvekili Binici, Hükümetin açımlı sürecini değerlendirerek şöyle dedi ’’AK Parti Hükümeti ve Başbakan Erdoğan açılım sürecinde muhatap bulmadıklarını söylüyor. Bu doğru değil. 3,5 milyon Kürdün oyunu alarak parlamentoya giden BDP millettekileri muhataptır. BDP olarak hükümete Mayıs ayın sonuna kadar süre tanıyoruz. Ya bu sorunu çözerler ya da bu tarihten sonra ölecek her insanın hesabını hükümetten sorarız’’ dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık