Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK'TE ÖĞRENCİLERİN ÇAMURLA İMTİHANI

SİVEREK'TE ÖĞRENCİLERİN ÇAMURLA İMTİHANI

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Kız Anadolu Lisesi öğrencileri okul yollarının olmamasından dolayı çamur içerisinde okula gidip geliyor.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2014 Cuma 14:00
SİVEREK'TE ÖĞRENCİLERİN ÇAMURLA İMTİHANI

ŞANLIURFA- Siverek ilçesi Fırat Mahallesi'nde bulunan Siverek Kız Anadolu Lisesinin öğrencileri ve öğretmenleri yağmurlu günlerde çamur deryasını aşarak okula gitmek zorunda kalıyor. Havanın yağışlı olduğu günlerde hayvan pazarı esnafının da kullandığı yol çamurdan geçilmez hale geliyor. Öğrenciler okula gidiş-gelişlerde taşların üzerinden veya yakındaki bahçe duvarının üzerinden yürümek zorunda kalıyor. Lisenin yanındaki anaokulunda çocuğu bulunan bazı veliler ise hem kendi ayağına hem de çocuklarının ayağına poşet geçirerek yolu kullanmak zorunda kalıyor.

Kız çocuklarının okullaşması çalışmalarının hız kazandığı bir dönemde çeşitli engelleri aşarak okula giden kızların bu defa da yoldaki çamur engeline takılıyor. Yaklaşık 4 yıldır çeşitli girişimler yapan okul yönetimi, yolun biraz genişletilmesi dışında bir sonuç elde edemedi. Çamur sıkıntısı aynen devam ediyor.

İsminin açıklamasını istemeyen bir öğrenci velisi okul yolunun yapılan tüm girişimlere rağmen yapılmadığından dert yanarak, “Çocuklarımız okula giderken çamur ile boğuşuyor. Okulun yanındaki hayvan pazarı tabanının betonlaştırılması çalışmasında yapılan masrafın yaklaşık %25 ile okul yolu betonlaştırılabilirdi. Durum böyleyken çocuklarımızın bir hayvan pazarı kadar değeri yok mu? Unutmamalıyız ki bu çocuklar sadece Ali'nin, Veli'nin, Mehmet'in kızları değil, Siverek'in geleceği olan çocuklardır” dedi

www.siverekgenclik.com

FOTO GALERİ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık