Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK'TE PARK ETME SORUNU

SİVEREK'TE PARK ETME SORUNU

Bir şehir düşünün ki bir caddeden iki araç karşılıklı olarak geçemiyor. İlçede araçlarını gelişigüzel park eden araçlar şehir trafiğini kilitliyor.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2014 Perşembe 09:56
SİVEREK'TE PARK ETME SORUNU

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde sürücülerin araçlarını gelişi güzel bir şekilde kaldırım kenarlarına park etmesi trafik akışını olumsuz yönde etkiliyor.

Çift şeritli yolu araçların kaldırım kenarlarına park etmesi yüzünden tek yön olarak kullanmak zorunda kalan vatandaşlar park edenlere karşı tepki gösteriyor.

İlçe merkezinde sürekli artan araç sayısına paralel olarak oluşan trafik yoğunluğuna bir de sürücülerin araçlarını park yasaktır levhalarını hiçe sayarak gelişi güzel park etmesi hem trafik akışını etkilerken, vatandaşlar da mağdur oluyor. Durumdan şikâyetçi olan bazı vatandaşlar, araç sürücülerinin araçlarını yanlış park etmeleri trafiğin bazen tıkanmasına yol açmasına neden oluyor. Sorunun çözülmesi için yetkililerin bir an önce çözüm bulmalarını bekliyoruz ifadelerinde bulundular.

2013 yılında Siverek Emniyet müdürlüğü trafik tescil bürosuna 18 bin 383 araç kaydı bulunuyor.

Trafik ekiplerinin yaptıkları çalışmalarda ise ayda 200’e yakın araca ceza kesilmesine rağmen sürücüler buna aldırış etmeden araçlarını istedikleri yere park ediyor.

Haber: Bahattin Yolaçan

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık