Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK’TE “ŞEHADET GECESİ” DÜZENLENDİ.

SİVEREK’TE “ŞEHADET GECESİ” DÜZENLENDİ.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından İslam şehitlerini anmak amacıyla “Şehadet Gecesi” isimli program düzenledi.

Giriş Tarihi: 20 Şubat 2015 Cuma 17:15
SİVEREK’TE “ŞEHADET GECESİ” DÜZENLENDİ.
ŞANLIURFA- Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İKRA-DER) tarafından Şehadet ayı kabul edilen Şubat ayı münasebetiyle “Şehadet Gecesi” isimli program düzenledi. Siverek Eyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezinde saat 19.00’da başlayan programa konuşmacı olarak Araştırmacı Yazar Avukat Emin Güneş, Diyarbakır’da, 6-8 Ekim Vandalizminde, kurban eti dağıtırken vahşice şehit edilen Hasan Gökgöz’ün, babası Hacı Mehmet Gökgöz katıldı.Program Fethi Altaş Hoca tarafından okunan Kur’anı kerim tilaveti ile başladı, ardından şehitleri anlatan sinevizyon gösterisi ile devam etti.

Programa konuk konuşmacı olarak katılan Şehit Hasan’ın babası Hacı Mehmet Gökgöz, Şehit Hasan’ın örnek hayatından tablolar sundu. Şehit Hasan’ı çok zor şartlar altında İslam terbiyesi ile büyüttüğüne dikkat çeken Gökgöz, Kurban kesecek parası olmadığından oğlu Hasan’ı Allah yolunda kurban verdiğini söyledi. Gökgöz’ün konuşması sırasında misafirlerin gözyaşlarına hakim olmadığı görüldü.

Örtü Düşmanlarına İnat Evime de Çarşaf Giydiririm

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin sanat adı altında düzenlemiş olduğu sergide çarşafı hedef alarak İslam dinene saldırdığına dikkat çeken Gökgöz, “Ben bu eylemi yapanlara sesleniyorum. Benim evim binadadır. Eğer benim evim tek katlı olsaydı onlara inat evimin üzerine de çarşaf çekerdim”Gökgöz’ün konuşmasının ardından Özlem Ajans sanatçılarından Özcan Güner tarafından şehadet konulu Türkçe, Kürtçe ve Zazaca marşlar seslendirildi.

Şehadeti Arzu Edenler İçin Kabir Cennet Kapısıdır

Programa konuşmacı olarak katılan Araştırmacı Yazar Avukat Emin Güneş ise şehadetin önemine değinerek, şehitlerin hayatından örnekler sundu. Ümmetin ruhunun canlı ve diri kalması için şehitlerin kanlarının bereketine ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Güneş, “Biz ölümü ve kabri karanlık bir çukur olarak düşünürüz. Hiç kimse kendini dipsiz karanlık bir çukura atmak istemez hatta ondan sakınmaya çalışır. Cihad yolunda olan şehadeti arzu edenler için o kapı cennetin kapısıdır. Allah Tevbe suresinde Mü’minlerin canlarını ve mallarını Allah yolunda satın aldığını belirtmektedir.

Program yapılan dua ile sona erdi.

www.siverekgenclik.com

FOTO GALERİ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık