Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Asayiş Siverek’te sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

Siverek’te sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

Şanlıurfa’nın da aralarında olduğu 9 ilde seyahat kısıtlaması kaldırılırken kısıtlamanın kaldırıldığı illerde sokağa çıkma yasağının da kaldırıldığı konusu netleşmedi.

Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2020 Pazartesi 23:04
Siverek’te sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün düzenlenen kabine toplantısının ardından bu hafta 16-19 Mayıs tarihleri arasında 4 gün boyunca sokağa çıkma yasağının uygulanacağını açıkladı.

Sokağa çıkma yasağı 30 büyükşehir ve Zonguldak illerinde uygulanıyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile geçen hafta Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla dahil 7 ilde, seyahat kısıtlaması kaldırılmış, bu illerde hafta sonu da sokağa çıkma yasağı uygulanmamıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugünkü açıklamasında ise Adana, Diyarbakır, Mardin, Trabzon, Ordu, Denizli, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Tekirdağ dahil 9 ilde, seyahat kısıtlamasının kaldırıldığını açıkladı.

Şimdi merak edilen soru ise seyahat kısıtlaması kaldırılan 9 ilde de sokağa çıkma yasağının uygulanıp, uygulanmaması oldu?

Şanlıurfa Valiliğinden aldığımız bilgilere göre bu konu hakkında net bir açıklamanın olmadığı, ilerleyen saatlerde İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanacak genelgenin detayları ile birlikte konunun açıklığa kavuşacağı ifade edildi.

www.siverekgenclik.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da uyuşturucu satıcılarına operasyon

Şanlıurfa'da uyuşturucu satıcılarına operasyon

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık