Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Asayiş Siverek'te tarihi eserler ele geçirildi

Siverek'te tarihi eserler ele geçirildi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Roma ve Ortaçağ dönemine ait tarihi eserler ele geçirilirken konuyla ilgili 2 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2020 Salı 17:44
Siverek'te tarihi eserler ele geçirildi

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Siverek ilçesinde “Tarihi Eser Kaçakçılığı” suçlarına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde Roma ve Ortaçağ dönemine ait tarihi eserler ele geçirilirken konu ile ilgili 2 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.

 Konu ile ilgili Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, “16 Ocak 2020 tarihinde, adli makamlardan alınan arama kararına istinaden Siverek İlçesi mülki sınırları içerisinde, 3 şüpheli şahsın ev ve eklentilerinde eş zamanlı olarak yapılan arama yapılmıştır. Aramalarda; 92 adet Roma dönemine ait gümüş sikke, 7 adet Ortaçağ dönemine ait gümüş yüzük, 4 adet Ortaçağ dönemine ait ok ucu, bir adet Ortaçağ dönemine ait hamam tası olmak üzere toplam 104 adet tarihi eser ele geçirilmiştir. Ayrıca aramalarda bir adet define arama detektörü ve 2 adet ruhsatsız otomatik av tüfeği ele geçirilmiştir.” denildi.

Açıklamanın devamında konuya ilişkin 3 şüpheli şahıs hakkında adli işlem başlatıldığı ifade edildi. 

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık