Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREK'TE TOPLANTI

SİVEREK'TE TOPLANTI

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek ilçe kaymakamlığı ilçenin sorunlarını konuşmak ve çözüm bulmak amacıyla şehir köy muhtarları ile sivil toplum kuruluşlarının

Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2008 Cumartesi 21:18
SİVEREK'TE TOPLANTI
katıldığı bir toplantı düzenledi.
   Siverek endüstri meslek lisesi salonunda düzenlenen toplantıya ilçe kaymakamı Kemal Yıldız, belediye başkanı Ali Murat Bucak ile ilçede ki daire amirler katıldı. İlçe merkezinde ki bazı muhtarlar ilçede bulunan genel liselerin ihtiyaca cevap veremediğini yeni liselerin yapılmasını isterken bazı şehir muhtarları geceleri sokak lambalarının yanmadığını sokakların aydınlanmasını istediler. Köy muhtarlarının sorunları daha çok yol ve suyla ilgiliydi. Bazı muhtarlar bu yıl bölgede yaşanan kuraklığa dikkat çekerek köylerde hayvanlar için sulama göletlerinin yapılmasını kuruyan sondaj kuyularını yerine yeni kuyuların açılmasını bozulan köy yollarının  yapılmasını istediler.
   İlçe kaymakamı Yıldız köy sorunlarını bildiklerin şu anda tüm iş makinelerinin Şanlıurfa Viranşehir  duble  yol yapımında çalıştığının   yolun bitmesiyle  makinelerin Siverek ilçesine getirilerek  köy yollarının yapılacağının’’belirtirken  Belediye Başkanı Bucak’’ilçede ki eğitim sorununa  çözüm bulmak amacıyla belediye olarak arsa  dahil her konuda eğitime katkı sunacaklarını’’belirti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık