Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREK'TE UMRE ZİYARETİ BAŞVURULARI BAŞLADI

SİVEREK'TE UMRE ZİYARETİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek İlçesinde Hac Mevsimi dışında mübarek mekânları ziyaret etmek isteyenler için Diyanet İşleri

Giriş Tarihi: 7 Nisan 2009 Salı 00:28
SİVEREK'TE UMRE ZİYARETİ BAŞVURULARI BAŞLADI
Başkanlığı tarafından organize edilen “Umre Seferleri” başladı.
       
Siverek Müftüsü Hüseyin Ergen umre ziyaretleri için yaptığı açıklamada “Umre Seferleri için Müftülüğümüz tarafından seçilen tercihlere göre kayıtlar yapılmaktadır. Umre’ye gidecek vatandaşlarımız, Mekke-i Mükerreme’de bulunan Kâbe-i muazzama’yı, Safa ile Merve’yi, Arafat, Müzdelife, Mina’yı, Medine’yi Münevver’de bulunan Mescidi-i Nebi’yi, Uhud Meydanı’nı, Mescidi-i Kıbleteyn’i, Mescidi Küba’yı, Hendek Savaşının yapıldığı yeri ve diğer kutsal mekânları ziyaret edecekler” dedi.
 
Müftü Ergen Umre fiyatları hakkında şu bilgiyi verdi ’’800–1000 Euro arasında değiştiğini söyleyen Ergen, Umre’de yapılan hizmetler hakkında da şunları kaydetti, “Uçak biletleri gidiş-geliş, günde 2 öğün yemek, Suudi Arabistanda’ki intikal ücretleri umre fiyatlarına dahildir.2009 yılında Umre için 28 vatandaşımız müracaat etmiştir. Bu sayı ileriki günlerde daha da artacaktır” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık