Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi Siverek’te yarım asırlık kan davası barışla sonlandı

Siverek’te yarım asırlık kan davası barışla sonlandı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde akraba iki aile arasındaki kan davası barış ile sona erdi.

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2018 Cumartesi 23:49
Siverek’te yarım asırlık kan davası barışla sonlandı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaklaşık olarak yarım asır süren kan davası Şanlıurfa Milletvekili M. Kasım Gülpınar’ın girişimleri sonucunda barışla sonlandı.

45 sene öncesine dayanan bir husumet sonucu Kejan aşiretine mensup Aslanalp ve Çelik aileleri arasında başlayan kan davasını bitirmek üzere ilçeye gelen Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, iki ailenin önde gelenlerini bir araya getirerek yarım asra yakın devam eden kan davasını sona erdirdi.

Güpınar’ın girişimleri ile İlçenin Esmerçayır Mahallesinde bulunan bir düğün salonunda bir araya gelen aileler tekbirler eşliğinde el sıkışarak barıştı ve daha sonra barışa katılan insanlara barış yemeği ikram edildi.

Hayırlı bir işe hep birlikte vesile olduklarını belirten Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar şunları kaydetti; “ Her iki aile arasında tabii çok uzun yıllar öncesinde yaşanmış bir olaydı bu, Allah bu tür acıları, bu türü olayları bir daha yaşatmasın. Özellikle böyle akraba aileler arasında olan bu olaylar çok daha zor oluyor. Ama şimdi bazı sebeplerden dolayı yarım kalmış bir işi, şimdi hep birlikte tamamına erdireceğiz. Allah bu barışta emeği geçen herkesin hayrını kabul etsin. Özelikle Kejan aşiretinin önde gelen isimlerinden ve muhtarımız Mahmut Atilla beye de teşekkür ediyorum, gerçekten onunda emekleri bu barışta çoktur. Allah hepinizden razı olsun” dedi

Barış yemeğini AK Parti İlçe Başkanı İlhan Çelik, yönetimi ile her iki aileye mensup çok sayıda kişi hazır bulundu.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık