Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi Siverek'te YGS'ye 6 Bin Aday Katılacak

Siverek'te YGS'ye 6 Bin Aday Katılacak

ŞANLIURFA- Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ikinci kez yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) için hazırlıklar tamamlandı.

Giriş Tarihi: 9 Mart 2016 Çarşamba 16:35
Siverek'te YGS'ye 6 Bin Aday Katılacak

ŞANLIURFA- Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ikinci kez yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) için hazırlıklar tamamlandı.

Siverek ilçesinde 13 Mart 2016 Pazar günü ikinci kez düzenlenecek olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) için hazırlıklar tamamlandı. ÖSYM Siverek Sınav Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Hayoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, pazar günü yapılacak sınav için tüm hazırlıkların tamamladıklarını belirterek, “ Bu yıl YGS sınavına Siverek’te 6 bin aday girecek. Siverek Kaymakamı Sayın Vural Karagül’ün başkanlığında yaptığımız toplantıda sınav için alınacak önlemler ile sınavın başarılı geçmesi konusunda gerekli çalışmalar konusunda görüş alış verişinde bulunulduk. Sınava girecek tüm adaylara başarılar diliyorum” dedi.

Sınava katılacak öğrencilere hatırlatmalarda bulunan Hayoğlu, “Pazar günü saat 10.00 da başlayacak olan sınav için adayların en geç sınavın başlayacağı saatten 1 saat önce sınava girecekleri binada hazır olmalı, sınava girecek aday ve görevlilerin yanlarında mutlaka nüfus cüzdanı, sınava giriş belgelerini almaları gerekiyor. Nüfus cüzdanı olmayan adaylar için ise ilçe nüfus müdürlüğü pazar günü saat 10.15’ e kadar açık olacak. Nüfus cüzdanı veya süresi dolmamış pasaport dışında hiçbir kimlik belgesinin kabul edilmeyecek”

Adayların yanlarında sadece şeffaf şişede su getirebileceğini belirten Hayoğlu, adaylardan bunun dışında yanlarında bir şey getirmemeleri gerektiğini belirtti. Adayların Sınav sırasında görevlilerin uyarılarına dikkat etmeleri gerektiğine dikkat çeken çeke, Hayoğlu, vatandaşlarında sınav saatinde sınav yapılan binaların önünde gürültü yapmamaları gerektiğini kaydetti.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık