Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK'TEKİ OLAYLARDA ESNAF MAĞDUR OLDU

SİVEREK'TEKİ OLAYLARDA ESNAF MAĞDUR OLDU

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde çiftçiler ile polis arasında çıkan arbedede, eylemcilerin attığı taşlardan dolayı iş yerleri ve arabalar zarar gördü.

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2014 Çarşamba 18:05
SİVEREK'TEKİ OLAYLARDA ESNAF MAĞDUR OLDU

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde çiftçiler ile polis arasında çıkan arbedede, eylemcilerin attığı taşlardan dolayı iş yerlerinin camları kırılırkan ve arabalar da taşlardan nasibini aldı

Siverek'te çıkan olaylarda, araç ve iş yerleri de zarar gördü. Atılan taşlardan reklam tabelaları, trafik levhaları, çöp konteynerleri, bazı araçların ve evlerin camları kırıldı.

Olayların yaşandığı bölgelerde bazı esnaflar kepenklerini indirmek zorunda kaldı. Esnaf, polisin attığı biber gazından da etkilendi. Dedaş binasının yanmasından dolayı itfaiyenin müdahalesi ile bir iş yerinde bulunan çoğu elbise zarar görürken, iş yeri sahibi Mehmet Şaman yaptığı açıklamada, "Çok mağdur durumdayım esnaf olarak. Benim zararımı kim karşılayacak bilmiyorum. 40 ile 50 milyar kadar zararım var, mağazam komple sular altında kaldı. Yetkililerden yardım bekliyorum" dedi.

Ayrıca eylemlerde Siverek Çevik Kuvvet Grup Amirliği'nin camları kırılırken, Dedaş'ta ise arşiv odası ve bir sürü elektrik sayacı kül oldu.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık