Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREK'TEN KISA KISA….

SİVEREK'TEN KISA KISA….

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek ilçesinde kurban bayramı hazırlıkları arife gününde yoğunlaştı. Bayrama bir gün kala bayram alışverişi yoğunlaştı. Ekonomik durumu iyi olan vatandaşlar

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2008 Pazartesi 19:15
SİVEREK'TEN KISA KISA….
Bayramlık alışverişlerini markalı mağazalarda alışverişini yaparken ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlar ise caddelerde özelikle camilerin önlerinde kurulan işporta tezgâhlarında bayram alışverişini yapmayı tercih ettiler. Elbise, şeker ve kahve gibi bayram ihtiyaçları genelde işporta tezgâhlarında yapıldı.
 
    ----BERBER DÜKKÂNLARINDA TRAŞ KUYRUĞU
      İlçede bayram hazırlıkları kapsamında saç sakal tıraşı olmak için saatlerce tıraş sırası beklemek zorunda kaldılar. Berberler Bayram gecesi sabaha kadar çalışacakların bayram tıraşı için iki gün öncesinden sıra alan müşterilerin olduğunu belirtiler.
 
 ---- FIRINCILAR BAYRAM ÇÖREĞİ YAPMAK İÇİN BAYRAM SABAHINA KADAR ÇALILŞMALARINA DEVAM EDECEKLER.
      İlçede fırıncılarda bayram sabahına kadar çalışacak. Bayramların vazgeçilmezlerinden olan bayram çöreği yapmak için fırıncılarda sabaha saatlerine kadar çalışacak. Bazı fırınlar hazırladıkları çörekleri caddelerde el arabalarının içinde satarken bazı ailelerde evde özel hazırladıkları çörekleri taş fırınlara vererek özel pişirmeyi tercih ettiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık