Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SODES PROJELERİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

SODES PROJELERİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

Mehmet SEZGİN/SİVEREKBaşbakanlık Devlet planlama Teşkilatı GAP eylem planı kapsamında uygulanan SODES Projesi kapsamından Siverek için kabul edilen beş proje

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2008 Salı 12:37
SODES PROJELERİ HAYATA GEÇİRİLİYOR
hayata geçiriliyor. Siverek için kabul edilen istihdam yaratıcı kurslar-Sosyo kültürel yeşil alan –Köyümün Sahaları-Çok amaçlı Kültür salonu- ve Bizim dershane projelerinin Devlet Planlama teşkilatınca kabul edildiğini belirten Siverek ilçe kaymakamı Kemal Yıldız ilçede proje uygumla çalışmalarına başladıkların ilk etapta bizim dershane projesini hayata geçirecekleri belirterek şöyle devam etti’’Bizim dershane projesi kapsamında yüz öğrencimize dershane imkânı sağlayacağız. Liseden mezun olmuş ve lise son sınıflarda bulunan  yoksul   öğrencilere dershane imkanı sağlayacağız. Bu uygulamayla eğitimde fırsat eşitliğini yakalayacağız. Bizim dershane projesin eğitim alanının dışında bir  sosyal yönü vardır.Tiyatro  gurubu ve üniversitelere geziler gibi sosyal ve kültürle alanda da dershane  öğrencilerini üniversite ortamına hazırlayacağız.Diğer dört projelerimizi uygulama çalışmalarına  başladık’’dedi.
   
Bizim dershane projesi kapsamın da  dershaneye kayıt yaptırmak isteyen yoksul aile çocukları  kayıt için ilçe kaymakamlığında bulunan  proje uygulama ofisine  başvuracakları belirtildi.  
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık