Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SRAP İŞ SAHİBİ YAPIYOR

SRAP İŞ SAHİBİ YAPIYOR

Mehmet Sezgin/Siverekgenclik.com Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı aracılığıyla ilçede son üç ayda Sosyal Riski Azaltma Projesi(SRAP) kapsamında 14 projesinin hayata geçirildiği belirtildi.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2009 Cuma 11:12
SRAP İŞ SAHİBİ YAPIYOR
Proje kapsamında Öz Gümüştaş iç dekorasyon ismiyle iş yerinin açılışı yapıldı.Açılışa sivil toplum kuruluşunun yanı sıra Belediye başkan Yardımcısı Mehmet Kucaklı, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı Müdürü Hüseyin Sarısaç katıldı.
SRAP projeleriyle ilgili bilgi veren vakıf müdürü Sarısaç yaptığı açıklamada şöyle dedi''İlçemiz cudipaşa caddesi üzerinde açtığımız bu iş yeri için 30 bin TL kredi sağlandı.Krediler 8 yılık olup ilk iki yıl geri ödemesiz olup iki yıldan sonra faizsiz geri ödenmesine başlanılıyor.Ferhat Karalı ile Serkan Gümüştaş isimli arkadaşlarımıza bu iş yerini açtık.ilçede son üç ayda 25 proje başvurusu yapıldı,bunlardan 14 proje hayata geçirildi.
Amacımız SRAP projeleriyle ilçede işsizliği en alt düzeye indirmektir.İşsiz olup iş kurmak isteyen vatandaşlarımız kurumumuza başvurmaları halinde kendilerine proje desteği dahil her konuda yardımcı olacağız''dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık