Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Gündem Suruç’ta usulsüzce oy kullanan 4 kişi suçüstü yakalandı

Suruç’ta usulsüzce oy kullanan 4 kişi suçüstü yakalandı

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı Suruç’ta oy kullanımı sırasında yaşanan usulsüzlüklerle ilgili bir açıklamada bulunarak, usulsüz oy kullanmaya çalışan 4 kişinin oy pusulası ile birlikte suçüstü yakalanarak gözaltına alındığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 24 Haziran 2018 Pazar 18:30
Suruç’ta usulsüzce oy kullanan 4 kişi suçüstü yakalandı

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Suruç’ta oy kullanımı sırasında yaşanan kavgalarla ve usulsüzlüklerle ilgili bir açıklamada bulunarak, meydana gelen olaylarla ilgili soruşturmanın başlatıldığını söyledi.

Doğan, “Olayla ilgili vatandaşların ve bütün siyasal partilerinin müracaatlarını ve şikâyetlerini il ve ilçe seçim kurullarını ve il ilçe Cumhuriyet başsavcılığımıza iletmişlerdir. Suruç ilçe seçim kurul başkanlığı tarafından bazı iddiaların araştırılması için Suruç Cumhuriyet Başsavcılığımıza suç duyurusunda bulunmuştur. Suç duyurusunda bulunan hususlarla ilgili olaylarını kullanıma ve bir okulun çevresinde yaşanan yaralanma olayı ile ilgili olarak Suruç Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal gerekli soruşturma işlemlerine başlatılmıştır. Usulsüz oy kullanma ve yaralama olayına karışanların yakalanması için gerekli talimatlar en hızlı seçildi verilmişti.” dedi.

“Usulsüz oy kullanan 4 kişi suçüstü yakalandı”

Usulsüz oy kullanmaya çalışan 4 kişinin oy pusulası ile birlikte suçüstü yakalanarak gözaltına alındığını ifade eden Doğan, “Suruç Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı üzerine usulsüz oy kullanmaya çalıştığı tespit edilen 4 kişi oy pusulası ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gerek il ve ilçe seçim kurullarının gerekse Suruç Cumhuriyet Başsavcılığımızın tüm iddiaları titizlikle değerlendirmişlerdir. Bundun sonraki iddiaları değerlendirmeye devam edeceklerdir. Seçim ile ilgili suç içeren tüm davranışlar etkin bir şekilde soruşturulmuştur ve soruşturulmaya devam edilecektir.” ifadelerini kullandı.

(Hüseyin Sayhar-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık