Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi Ücretli Öğretmen Alımlarında Usulsüzlük İddiası

Ücretli Öğretmen Alımlarında Usulsüzlük İddiası

ŞANLIURFA- Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan ücretli öğretmen görevlendirmelerinde usulsüzlük yapıldığı iddia edildi.

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2016 Salı 13:19
Ücretli Öğretmen Alımlarında Usulsüzlük İddiası

Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2016-2017 Eğitim- Öğretim yılında norm açığı olan okullarda öğretmen ihtiyacını gidermek amacıyla yapılan ücretli öğretmen görevlendirmelerinde usulsüzlük yapıldığı iddia edildi. Ücretli öğretmen görevlendirmelerinde KPSS puan üstünlüğü ve alan bazında görevlendirme yapılması gerekirken bu kurala uyulmadığını ileri süren MHP Siverek İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı iddialarla ile ilgili acilen açıklama yapılmasını istedi.

Fettahlı, “ Ücretli öğretmen alımlarındaki komisyonda kimler görev aldı? Bu süreçte siyasilerle görüşülerek fikir birliği yapılmış mıdır? Dost, eş akraba kayırması yapılmıştır? Atamalardan sorumlu şube müdürü ve milli eğitim müdürü bir yerlerden isim listesi istemiş midir? Bu iddialar bir an önce cevap verilerek, toplum vicdanı rahatlatılmalıdır” dedi

Milli Eğitim Bakanlığı 15 Temmuz’daki askeri darbe girişiminin ardından öğretmen alımlarında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu görevlendirme yaptığı biliniyor.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık