Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi Uygulamalı Bilimler Fakültesinde Kantin Açıldı

Uygulamalı Bilimler Fakültesinde Kantin Açıldı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Harran Üniversitesi bünyesinde açılan uygulamalı bilimler fakültesinde Siverekli iş adamları ve STK’ların desteği ile kantin açıldı.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2016 Pazartesi 17:06
Uygulamalı Bilimler Fakültesinde Kantin Açıldı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Harran Üniversitesi bünyesinde açılan uygulamalı bilimler fakültesinde Siverekli iş adamları ile STK’ların desteği ile kantin açıldı.

Konu hakkında bir açıklama yapan, Harran Üniversitesi Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ragıp Görgün, "Uygulamalı Bilimler Fakültesi tüm sivil kuruluş örgütlerinin, Siverek Devlet Hastanesi, belediyemizin ve kaymakamlığımızın şu ana kadar gösterdiği büyük desteğin ve katkıların devamını beklemektedir.Siverekte kurulması planlanan üniversitenin ilk adımı olan fakültemiz öğrenci sayımızın artması ile hem Siverek'in tanıtımına hem de siverek ekonomisine büyük katkıları olacaktır.Ancak, öğrenci sayısının artması için özellikle yurt konusunun en kısa zamanda çözümlenmesi ve 2017-2018 öğretim yılına yetiştirilmesi büyük önem arzetmektdir.Öğrencilerimiz Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesini tercih etmelerinde en önemli kriterlerden bir olan yurt konusu çözüleblirse öğrenci sayısının gelecek yıl çok artacağı açıktır.

Karacadağ Üniversitesi Kurma ve Geliştirme Derneği Başkanı M. Nuri Konca ise, yeni açılan fakültenin, hedefledikleri Karacadağ Üniversitesinin tohumu hükmünde olduğuna vurgu yaparak, “ Hedeflediğimiz çınara ulaşmanın yolu, bu topraklara atılan bu çekirdek tohumun yeşermesi için; her türlü lojistik, psikolojik ve sosyal desteğin sağlanması gerekmektedir. Hem fakültemizin hem de öğrencilerimizin noksanları ve ihtiyaçlarına duyarlı olmamız gerekiyor. Bu bağlamda Siverek sevdalılarına ve aynı zaman da bütün paydaşlarına önemli görevler düşmektedir. Sahiplenen ve destek çıkanlara çok teşekkür ediyorum. Karacadağ Üniversitesi Kurma ve Geliştirme Derneği ve Siverek Devlet Hastanesi Başhekimliği olarak üzerimize düşen görevi yapacağız” dedi.

www.siverekgenclik.comYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Eylül ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi belli oldu

Eylül ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık