Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Asayiş Valilik'ten bağ evlerine erzak bırakmayın uyarısı

Valilik'ten bağ evlerine erzak bırakmayın uyarısı

Şanlıurfa Valiliği, PKK'lilerin gıda maddesi ve yaşam malzemesi teminini engellemek amacıyla bağ evlerinde erzak ve yaşam malzemesi bırakmayın uyarısında bulundu.

Giriş Tarihi: 26 Eylül 2019 Perşembe 16:52
Valilik'ten bağ evlerine erzak bırakmayın uyarısı

Bağbozumu ve yayla sezonunun yakında sona ereceğini hatırlatan Şanlıurfa Valiliği, PKK'lilerin gıda maddesi ve yaşam malzemesi teminini engellemek amacıyla, il genelinde yerleşim yerlerinden uzakta bulunan yazlık, bağ evi, yayla evi ve benzeri olarak kullanılan her türlü yapıda erzak ve yaşam malzemesi bırakılmaması konusunda uyarılarda bulundu.

Konuyla ilgili Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İlimiz genelinde yerleşim yerlerinden uzakta bulunan yazlık, bağ evi, yayla evi, hayvancılık veya tarımsal faaliyetler sebebiyle kurulan yapılarda yaşayan vatandaşlarımız, yerleşim yerlerine, şehir merkezlerine dönme hazırlığı yapmaktadır. Bu gibi yapılarda yaşayan vatandaşlarımızın, hem hırsızlık olaylarına karşı hem de ülkemizin huzur ve güvenliğini bozmak isteyen terör örgütü mensuplarının erzak ve yaşam malzemesi teminini engellemek amacıyla, terk edilen ev ve yapılarda değerli eşya, gıda maddesi ve yaşam malzemeleri bırakmamaları önem arz etmektedir. Valiliğimizce alınan tedbirler, genel bir emirle Kaymakamlıklarımıza, güvenlik birimlerimize ve muhtarlıklarımıza iletilmiştir. Her zaman devletinin yanında olan vatandaşlarımızın bu konuda gereken hassasiyeti göstereceğine, güvenlik birimlerimize yardımcı olacaklarına inancımız tamdır." (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık