Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi VALİ:SİVEREK'TEKİ OLAY TERÖR SALDIRISIDIR

VALİ:SİVEREK'TEKİ OLAY TERÖR SALDIRISIDIR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı’na yönelik yapılan silahlı saldırının ardından Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ve saldırıya uğrayan Belediye Başkan Nihat Çiftçi, bir basın açıklaması düzenledi.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2015 Salı 08:53
VALİ:SİVEREK'TEKİ OLAY TERÖR SALDIRISIDIR

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Nihat Çiftçi’ye yönelik Siverek’te gerçekleştirilen silahlı saldırıyla ilgili bir bası açıklaması düzenledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi önünde yapılan basın açıklamasına Vali İzzettin Küçük, Belediye Başkan Nihat Çiftçi ve AK Parti Milletvekilleri katıldı.

Vali Küçük, düzenlediği basın açıklamasında, “İlk değerlendirmeye göre terör saldırısıdır. Güvenlik güçleri bu olayın hemen akabinde Siverek merkez ve kırsalda operasyon başlatmıştır. Çalışmalar devam etmektedir. Bu saldırıyı lanetle kınıyorum. Özgürlüğümüze, demokrasimize Şanlıurfa’ya yapılan bir saldırıdır. Hiçbir zaman bu saldırılar bizi yıldıramayacaktır. Olayın failleri en kısa sürede yakalanarak adalete teslim edilecektir.” dedi.

Yaşadığı olayı anlatan Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise şunları söyledi: “Çapraz ateşe tutulduk. Sabah saatlerinde Siverek’e ekibimizle gittik. Hilvan ve Siverek’teki içme suyu sorununu çözmek için Siverek’te bulunuyorduk. Çalışmalarımız akşama kadar sürdü. Akşam saatlerinde Şanlıurfa’ya dönüş yolunda 5. kilometrede 50 metre uzaktan çapraz ateşe tutulduk.”

Olayla ilgili geniş çaplı operasyonların devam ettiği bildirildi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Eylül ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi belli oldu

Eylül ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık