Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Vasiyetlerini yazarak Filistin İçin Siverek'ten Dualarla Uğurlandılar

Vasiyetlerini yazarak Filistin İçin Siverek'ten Dualarla Uğurlandılar

Siverek, Siyarder Yöneticileri, İHH tarafından organize edilen "Rotamız Filistin, Yükümüz İnsani Yardım" kampanyasına katılmak amacıyla bu sabah Siverek'ten dualarla uğurlandılar.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2010 Pazartesi 11:43
Vasiyetlerini yazarak Filistin İçin Siverek'ten Dualarla Uğurlandılar
ŞANLIURFA- Siverek Feneri olarak bilinen Siyarder (Siverek Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) başkan ve başkan yardımcısı, İHH tarafından organize edilen “Rotamız Filistin, Yükümüz İnsanı Yardım” kampanyasına katılmak amacıyla bu sabah saat 10.00’da Siverek’ten dualarla uğurlandılar.22 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Sarayburnu İskelesi’den, Antalya limanına doğru açılan “Mavi Marmara” adlı yolcu gemisi, Antalya limanına ulaştı.Toplam 50 ülkenin desteklediği organizasyon ile toplam 750 kişi, 9 gemi ile Filistin’e ilaç, tıbbi malzeme, inşaat malzemesi ve gıda malzemesi gibi insani yardım malzemesi taşıyacak.

VASİYETİMİZİ HAZIRLADIK, İSRAİL’İNDEN KORKMUYORUZ

Tüm dünyaya, İsrail’in keyfi kuşatmasının tanınmadığını ve hukuki olarak ambargonun delinebileceğini mesajı vermek amacıyla böyle bir organizasyonun düzenlendiğine dikkat çeken Siyarder Derneği Başkanı Cevdet Ökenek (48), “Allah kısmet ederse bugün uçak ile Antalya’ya ulaşacağız. Yolumuz Gazze, İsrail’in tehditleri bizi korkutamaz.Çünkü biz vasiyetimizi yazarak, dostlarımızla helalleşerek bu yola koyulduk.Müslüman’ın doğuşu ölümle başlar” dedi


FİLİSTİN’E SİVEREK’TEN SELAM GÖTÜRÜYORUZ

Gazze işgali sırasında Filistin için Siverek’te 27.000 TL yardım toplayıp bu yardımı Gazze’ye ulaştırdıklarını belirten Siyarder Başkan Yardımcısı Ramazan Baylan (40),”Bu yılda Filistin için 15.000 TL yardım topladık.Topladığımız yardımı ve bizler gibi Filistin’e gitmek için can atan binlerce Sivereklilerin selamlarını, Filistinli kardeşlerimize iletmek için İHH ekibiyle Gazze’ye gidiyoruz.Tüm kardeşlerimizden dua talep ediyoruz” dedi.

Bugün Siverek’ten Uçak ile Antalya’ya gidecek ekip, oradan Gazze’ye doğru gemilerle hareket edecek. Dernek yetkilisi Kasım Bakudan Antalya’ya kadar giden ekibe eşlik edecek.

Deniz Uğurlu/Siverek


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık