Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi YAVUZ SİVEREK'TE STK'LAR İLE BİR ARAYA GELDİ

YAVUZ SİVEREK'TE STK'LAR İLE BİR ARAYA GELDİ

HÜDA PAR’ın desteklediği Şanlıurfa bağımsız milletvekili adayı Mehmet Yavuz, Siverek'te sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek destek istedi.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2015 Pazar 20:49
YAVUZ SİVEREK'TE STK'LAR İLE BİR ARAYA GELDİ

HÜDA PAR’ın desteklediği Şanlıurfa bağımsız milletvekili adayı Mehmet Yavuz, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Yavuz, bu kapsamda Siverek'te faaliyetlerini sürdüren sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Burada siyasi arenaya çıkış gayelerini anlatan Yavuz, İslami bir muhalefet yapmak adına destek talep etti.

Yavuz ve beraberindeki heyet, ilk olarak Memur-Sen Konferadasyonunu ziyaret etti. Yavuz’u ve beraberindeki heyeti, Eğitim Bir Sen Siverek, Diyanet Sen ve Sağlık Sen temsilcileri ile görüştü.

Burada toplanan sendika üyeleriyle bir süre sohbet eden Yavuz, iyiliği emreden ve kötülükten men eden bir anlayışla hareket eden bir İslami muhalefetin gerekli olduğunu, kendilerinin ise buna talip olduklarını belirtti.

Kürt meselesine de değinen Yavuz, “Kürt meselesi 90 yıl ve öncesi bir sistem sorunu iken maalesef güvenlikçi nedenlerle ya da seçimlere endeksli veya askere-polise kurşun sıkılmaması üzerinden okunuyor. Ama halkın insani ve İslami haklarına yönelik ise tek bir düzenleme yoktur. Düzenleme yapılan birçok İslami hak ise birtakım yönetmeliklerle geçiştirilmektedir. Yönetmelik iktidar erkinin iki dudağı arasındaki bir şeydir. İstediği zaman değiştirir. İşte biz bunu anlatmaya çalışıyoruz. Muhtemel bir iktidar değişikliğinde her şey biter.”

Yapılan ikramların ardından ziyaretleri için Yavuz’a teşekkür eden sendika üyeleri, Yavuz’a başarılar diledi.

Yavuz daha sonra Fırat Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni (Fırat Der) ziyaret etti. Yavuz ve beraberindeki heyeti, Fırat Der Başkanı Mahmut Hanpolat karşıladı. Dernek üye ve gönüllüleriyle sohbet eden Yavuz, kendisini destekleyen HÜDA PAR’ın parti programı hakkında bilgiler aktardı.

Kendilerine yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu söyleyen Hanpolat ise Müslüman insanların siyaset meydanında olmaları gerektiğini meclisin ve toplumun buna muhtaç olduğunu belirtti.

Siverek’te faaliyet gösteren Siverek İlim ve Kültür Derneği üyelerini de ziyaret eden Yavuz, derneğin haftalık risale-i Nur sohbetine katıldı.Ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getiren dernek üyeleri, Yavuz’a başarılar diledi.

(İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık