GENÇLİK MERKEZİNDEKİ KUR'AN KURSUNA YOĞUN İLGİ

Siverek Gençlik Merkezi ve Siverek Belediyesi işbirliği ile açılan Kur’an kursu yaz okulu yoğun ilgi ile başladı.

GENÇLİK MERKEZİNDEKİ KUR'AN KURSUNA YOĞUN İLGİ
ŞANLIURFA- Siverek Gençlik Merkezi ve Siverek Belediyesi işbirliği ile açılan Kur’an kursu ve yaz okulu “Hem Eğlenelim, Hem Öğrenelim” sloganı ile başladı. 250 kişinin kayıt yaptırdığı kursa kayıtların devam ettiğini belirten Siverek Gençlik Merkezi Müdürü Fikret Aslanparçası kursa ilginin beklenilen üzerinde olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Bugün itibarıyla 8 sınıfta eğitime başladıklarına dikkat çeken Aslanparçası, “ Kursumuza yoğun ilgi var, Allah kısmet ederse öğrencilerimiz için yeni sınıflar açacağız. Kurstaki amacımız çocuklarımızın kutsal kitabımız ile buluşmalarını sağlamaktır” dedi.

Klasik Kur’an eğitiminin dışına çıkarak çocukları sıkmadan çocuklara Kur’anı Kerimi sevdirmek için yola çıktıklarını belirten Aslanparçası, “ Çocuklarımız Kur’anı kerimi öğrenerek, yaz tatilini en güzel şekilde değerlendirmelerini istiyoruz. Bunun yanı sıra çocuklarımıza çeşitli sportif aktivitelere de katılmalarını sağlayacağız” dedi

Kurstaki programın paket program olduğunu belirten Aslanparçası, öğrencilere Kur’anı kerim, temel dini bilgiler, değerler eğitimi, çeşitli sosyal sportif aktiviteler sunacaklarını söyledi.

Gençlik Merkezi tarafından kursun ilk gününde çocuklara Elif-Ba, Kur’anı Kerim CD’si hediye edilirken onlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

www.siverekgenclik.com

FOTO GALERİ25 Haziran 2014 Çarşamba 12:13

http://www.siverekgenclik.com/haber/genclik-merkezindeki-kuran-kursuna-yogun-ilgi-11252.html