OTOMOBİL SULAMA KANALINA UÇTU: 1 ÖLÜ, 1 YARALI

Ali LEYLAK/ŞANLIURFAŞanlıurfa'da sulama kanalına uçan otomobilde bulunan 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Kaza, bu akşam saat 21.30 sıralarında, Şanlıurfa-Akçakale Karayolu’nun 32’nci kilometresinde

OTOMOBİL SULAMA KANALINA UÇTU: 1 ÖLÜ, 1 YARALImeydana geldi. Zorlu Köyü’ndeki akrabalarını ziyaretten dönen 37 yaşındaki Mehmet Ayhan yönetimindeki 63 KK 949 plakalı otomobil, aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu kontrolden çıkarak DSİ’ye ait sulama kanalına uçtu. Kanalda, yaklaşık 200 metre sürüklenen otomobil, bir köprünün ayağına çarparak durabildi. Çevredeki köylüler tarafından kurtarılan sürücü Ayhan, eşi ve çocuklarının otomobilde bulunduğunu söyledi. Mehmet Ayhan, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırılırken, itfaiye ekibi ve köylüler tarafından kanalda araştırma başlatıldı. Bir süre sonra Ayhan'ın eşi 35 yaşındaki Adile Ayhan'ın cesedi Harran yakınlarında bulunarak sudan çıkarıldı.

Çiftin 12 yaşındaki oğlu Burhan, 10 yaşındaki kızı Sibel ve henüz adı belirlenemeyen 4 yaşındaki çocuğunun bir akrabasının evinde olduğu belirlendi.

Kanaldaki otomobil, köylülerin de yardımıyla sudan çıkarılırken kazayla ilgili bir soruşturma başlatıldı.


4 Eylül 2007 Salı 00:16

http://www.siverekgenclik.com/haber/otomobil-sulama-kanalina-uctu-1-olu-1-yarali-1178.html