HACI ADAYLARINA KÂBE MAKETLİ SEMİNER VERİLDİ

MEHMET SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek ilçe müftülüğü bu yıl hacca gidecekler için bir aylık uygulamalı seminer çalışması başlattı.İlçe müftülüğü başkanlığında ilçenin sulu camiinde başlanan

HACI ADAYLARINA KÂBE MAKETLİ SEMİNER VERİLDİKâbe maketi uygulamalı hac seminerine 132 kadınlı erkekli haccı adayı katıldı.    Daha önce fotoğraflarda kabe yi göstererek hacı adaylarına bilgi verdiklerini belirten ilçe müftüsü Hüseyin Ergen konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi’’Bu yıl ilk kez Kabenin maketini yaptırarak hacı adaylarımıza bir kolaylık sağlayarak seminerimizi uygulamalı yapmaya başladık. Kâbe tavafın nasıl yapacaklarını olası bir izdihama yol açmamak için hacı adaylarımızın nasıl davranacaklarını Kâbe maketi etrafında uygulamalı anlatıyoruz’’dedi.
   Edinilen bilgilere göre bu yıl hacca gitmek için 1003 kişinin başvuruda bulunduğu çekilen kurayla bu kişilerden kadın ve erkek olmak üzere Siverek ilçesinden 132 kişin hacca gideceği hacılar için sulu caminde verilen seminerin bir ay boyunca her gün devam edeceği belirtildi.
   Hacı adaylarına verilen seminerlerde hacı adayları merak ettikleri konularda ilçe müftüsünden bilgi alabiliyor.


1 Kasım 2007 Perşembe 14:47

http://www.siverekgenclik.com/haber/haci-adaylarina-kbe-maketli-seminer-verildi-1259.html