GAZETECİ HAYAT KURTARDI

Ali LEYLAK/ŞANLIURFAŞanlıurfa'da, kentin simgesi olan 'Urfa Kalesi'ne çıkarak intihar etmek isteyen bir şahsı olay yerine giden DHA ekibi tarafından ikna edilerek çıktığı burçlardan

GAZETECİ HAYAT KURTARDIaşağıya indirildi.

  Olay; tarihi Urfa kalesinde saat 14.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, evli olduğu öğrenilen 34 yaşındaki Abdullah Songül, iş vaadiyle Kıbrıs'ta çalışmak için 52 kişinden yaklaşık 15 bin YTL. para toplayıp aracı olan Lütfü Yılmaz, isimli şahısa parasını kaptırdı. Tanıdık dost ve akrabalarından aldığı parayı Lütfü Yılmaz'a kaptırdığı gerekçesiyle bulanıma giren Songül, çareyi ölümde aradı. Kimsenin olmadığı bir sırada tarihi kalenin burçlarına çıkıp kendisini uyaran güvenlik görevlisine ölmek için buraya geldiğini söyleyen Abdullah Songül, intihar edeceğini anlayan görevliler, polise haber verdi. Olay yerine gelen polis, metrelerce yükseklikteki Songül'ü ikna etmek için uzun süre dil döktü. Kaleden atlayıp ölmek istediğini ve kimsenin kendisine yaklaşması için gözyaşı döküp haykıran Abdullah Songül, için bu kez olay yerine 112 sağlık ekipleri ile itfaiye çağırıldı. İntihar teşebbüsü üzerine olay yerine giden DHA ekibi dolandırıldığı için ölmek istediğini iddia eden Abdullah Songül'ü görüntülemeye çalıştı. Polisin ikna etmeye çalıştığı Songül'le bir süre konuşmaya çalışan DHA muhabirine yaşadıklarını anlatmaya başladı. Bunun üzerine soğuk kanlı bir şekilde burçların üzerine çıkan DHA muhabiri Ali Leylak, intihar etmek isteyen Abdullah Songül'le yaklaşarak onunla konuşup ikna etti. Burçlardan ayağını boşluğa sarkıtan Songül, ikna olması üzerine ayağı kalkarak elini kendisine yardımcı olan muhabire uzatarak intihar etmekten vazgeçti. Kale burçlarından indirilen Songül'e daha sonra olay yerinde hazır bekletilen sağlık görevlileri tarafından sakinleştirici iğne yapıldı.

  Burada gözyaşları içersinde Kıbrıs'ta çalışmak için 52 kişiden para toplayarak Lütfü Yılmaz, isimli şahısa 15 bin YTL, kaptırdığı daha sonra izini kaybettiği için ölmek istediğini dille getiren Songül, “Benim gibi işsiz olan tanıdıklardan para topladım. Onlara ben kefil oldum. Şimdi herkes benden parasını istiyor. Elimde ne para kaldı nede iş. Beni dolandıran Lütfü Yılmaz'ı parayı verdikten sonra bir daha görmedim. Bende tek çare olarak ölümü seçtim”diye konuştu.

  Nefes darlığı olduğu için tansiyonu düşen Abdullah Songül, daha sonra sedyeye alınarak kalenden aşağıya indirilip ambulansla Balıklıgöl Devlet Hastahanesine götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


11 Ocak 2008 Cuma 16:45

http://www.siverekgenclik.com/haber/gazeteci-hayat-kurtardi-1393.html