Silah kaçakçılarına operasyon: 5 gözaltı

Şanlıurfa'da silah ve mühimmat kaçakçılarına yönelik düzenlenen operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirilirken konu ile ilgili 5 kişi gözaltına alındı.

Silah kaçakçılarına operasyon: 5 gözaltı

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı tarafından Şanlıurfa Viranşehir ilçesinde silah ve mühimmat kaçakçılarına yönelik 3 ayrı adrese düzenlenen operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Bahse konu olaya ilişkin 5 şüpheli gözaltına alındı.

Konu ile ilgili Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada, "Viranşehir ilçesi, D. Mahallesi'nde ikamet eden A.K., H.K. ve M.K. isimli şahısların ev ve eklentilerinde eş zamanlı olarak yapılan arama sonucunda, bir adet 7.62 mm. çapında G1 marka uzun namlulu silah, 5 adet G1 silahına ait şarjör, bir adet 7.62 mm. çapında kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet kalaşnikof tüfeğine ait şarjör, 467 adet 7.62 mm. çapında fişek ve 2 adet ruhsatsız yarı otomatik av tüfeği ele geçirilmiştir. Olaya ilişkin 5 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır." denildi. (İLKHA)9 Aralık 2019 Pazartesi 14:54

http://www.siverekgenclik.com/haber/silah-kacakcilarina-operasyon-5-gozalti-14845.html