İzmir depreminde can kaybı 49'a yükseldi

Son dakika deprem bilgilerine göre, hayatını kaybedenlerin sayısı 49'a yükseldi, yaralıların sayısı ise 896'ya ulaştı.

İzmir depreminde can kaybı 49'a yükseldi

İzmir'de 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından son dakika bilgileri gelmeye devam ediyor. Son dakika deprem bilgilerine göre, hayatını kaybedenlerin sayısı 49'a yükseldi, yaralıların sayısı ise 896'ya ulaştı.

Depremde en çok hasar alan yerlerin İzmir'in Seferihisar ve Bayraklı ilçeleri olduğu görülürken, artçı depremler de sürüyor... Depremin ardından arama kurtarma çalışmaları yürütülen 17 binadan 9'unda çalışmaların tamamlandığı, kalan 8 binada çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD),İzmir'deki depremde vefat edenlerin sayısının 49'a yükseldiğini açıkladı.

AFAD'dan yapılan açıklamada, saat 07.00 itibarıyla depremin ardından 40'ının büyüklüğü 4'ün üzerinde olmak üzere, 812 artçı sarsıntı yaşandığı belirtildi.

Sağlık Afet Koordinasyon Merkezinden (SAKOM) alınan bilgiye göre, 1'i boğulma nedeniyle olmak üzere 49 vatandaşın depremde hayatını kaybettiği ifade edilen açıklamada, yaralanan 896 kişiden 667’sinin taburcu edildiği, 229 kişinin ise tedavisinin devam ettiği bildirildi.

Son olarak Rızabey Apartmanında isminin Fatih Ağar olduğu öğrenilen bir kişi daha hayatını kaybetmiş olarak enkazdan çıkarıldı. (İLKHA)1 Kasım 2020 Pazar 10:09

http://www.siverekgenclik.com/haber/izmir-depreminde-can-kaybi-49a-yukseldi-16083.html