MİKRO KREDİ ŞUBESİ 15 BAYANA 10 BİN YTL MİKRO KERDİ VERDİ

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek ilçesinde geçtiğimiz günlerde faaliyete geçen Türkiye israfı önleme vakfı Eyüp Cenap Gülpınar mikro kredi

MİKRO KREDİ ŞUBESİ 15 BAYANA 10 BİN YTL MİKRO KERDİ VERDİşubesi ilçede bulunan 15 bayana 10 bin YTL değerinde ilk kredilerini vermeye başladı.
  Siverek sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfının bahçesinde bulunan mikro kredi şubesinde düzenlenen törenle 30 başvuru sahibi bayandan 15 bayana paraları teslim edildi.
   Törene katılan ilçe kaymakamı Kemal Yıldız kadınlara hitaben yaptığı konuşmada şöyle dedi’’Sevgili kardeşlerin bilindiği gibi  toplumumuz erkek egemen  bir toplumdur.Bölgede maalesef erkeklerimiz  aileye  ve çocuklara gereken ilgiyi göstermiyorlar.Bunun nedeni işsizlik ve doğurganlıktır.Aldığının bu küçük kredilerle  kendi işinizi kurarak  geliştireceğinize inanıyorum.Kaymakamlık olarak işlerinizin geliştirilmesi  ve Pazar konusunda sizlere  tam destek sağlayacağız imkanlar bizden  çalışmak sizden’’dedi.
  Kredi alan 15 bayanın  gıda, giyim ve el işi yapacakların  belirtiler.Bayanlar aldıkları kredilerle,evlerinde  domates,biber salçası pul biber üretimi yapacakları belirtildi.20 Kasım 2008 Perşembe 11:30

http://www.siverekgenclik.com/haber/mikro-kredi-subesi-15-bayana-10-bin-ytl-mikro-kerdi-verdi-2354.html