KAYMAKAM ERKAL ''BU YIL 170 DERSLİĞE İHTİYACIMIZ VAR''

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek ilçe kaymakamı Hamza Erkal İlçede yapımı tamamlanan ve yapımı devam eden Anasınıflarında

KAYMAKAM ERKAL ''BU YIL 170 DERSLİĞE İHTİYACIMIZ VAR''inceleme yaptı.       
Erkal, ilçede yaklaşık 14000 bin okulöncesi eğitim çağında çocuğun bulunduğunu ilçede bu yıl için 170 dersliğe ihtiyacımız var dedi.
           
Eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okulöncesi çalışmaları ve yapılan inşaatları denetleyen Siverek kaymakamı Hamza Erkal. İlçe merkezinde yapımı tamamlanan Dumlupınar ve Halit Gülpınar ilköğretim okullarında yapılan anasınıflarını inceleyen  Erkal ilçede okulöncesi eğitim seferberliği başlattıklarını belirterek ‘’Özellikle sayın valimizin direktifleri doğrultusunda ilçe genelinde bir alan taraması yaptık. Alanda yaptığımız çalışmalarda 7000 çocuğumuza ulaştık. Ancak hedefimiz ilçede bulunan 14000 çocuğun tamamına ulaşmaktır, ilçemizde yeterli derslik sayısına ulaşmak için gerek kendi kaynaklarımız gerekse hayırseverlerimizin katkılarını bekliyoruz. Bu çalışmalarımız tek bir çocuğumuz dışarıda kalmayana kadar devam edecektir’’ dedi.


24 Eylül 2009 Perşembe 00:33

http://www.siverekgenclik.com/haber/kaymakam-erkal-bu-yil-170-derslige-ihtiyacimiz-var-3372.html