BELEDİYE BAŞKANINA SİLAHLI SALDIRI

Ali LEYLAK/ŞANLIURFAŞanlıurfa'nın Birecik İlçesi'ne bağlı Ayran Belde Belediye Başkanı AK Parti'li Selahattin Alpay’ın

BELEDİYE BAŞKANINA SİLAHLI SALDIRImakam otomobiline uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Başkan Alpay'ın içinde bulunmadığı otomobilde makam şoförü 26 yaşındaki Abdulkadir Çiçek ayağından yaralandı.

Olay, dün akşam Ayran Beldesi köprüsünde meydana geldi. Ayran Belde Belediye Başkanı Selahattin Alpay'ı Birecik İlçesi'ne bırakan makam şöförü Abdulkadir Çiçek, ilçede misafirliğe giden kendi eşi ve çocuklarını yanına alarak Ayran Beldesi'ne dönmek üzere hareket etti. Çiçek'in kullandığı makam otomobiline köprü üzerinde henüz kimliği belirlenemeyen kişilerce birkaç el uzun namlulu silahla ateş açıldı.
Eşi ve çocuğunun şansa eseri yaralanmadığı saldırıda makam şoförü Çiçek, sol ayak bileğine isabet eden kurşuna rağmen hızla olay yerinden uzaklaşıp beldeye ulaşarak jandarmadan yardım istedi. Yaralı Çiçek, Birecik Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk tedaviden sonra Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Burada tedavisi yapılan Çiçek, daha sonra yakınları tarafından özel bir otomobille hastaneden ayrılarak Ayran Beldesi'ne haraket etti. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor


22 Ekim 2009 Perşembe 13:30

http://www.siverekgenclik.com/haber/belediye-baskanina-silahli-saldiri-3462.html