Peygamber Sevgisi Siverek Kalesine Sığmadı

Siverek İkra Peygamber Sevdalıları tarafından düzenlenen "Kutlu Doğum Programı" çoşkulu geçti. Programa yaklaşık 20 bin kişi katıldı.NOT:Haber Resimleri Haber Videosu haberin devamındaki linkte

Peygamber Sevgisi Siverek Kalesine SığmadıŞANLIURFA- Siverek İkra Peygamber Sevdalıları tarafından, Siverek’in tarihi mekânlarından Siverek Kalesi’nde saat 13.00’te peygamber efendimizi anma münasebetiyle” Kutlu Doğum Etkinliği” düzenlendi.

ZİYARETÇİLER 4 DİLDE SELAMLANDI

Program Ferit Öztürk tarafından okunan Kur’anı Kerim tilavetiyle başladı. Programın açılış konuşmasını, Siverek İkra Peygamber Sevdalıları Tertip Komitesi Yetkilisi Mühiddin Akay yaptı. Akay, konuşmasında programa katılanları Türkçe, Kürtçe, Zazaca ve Arapça olarak selamlayarak, dernek çalışmaları hakkında ziyaretçileri bilgi verdi.

Program daha sonra Grup Ensar ve Grup Vuslat tarafından okunan ilahilerle devam etti. İlahiler okunurken ziyaretçilerde ilahilere şahadet parmaklarını kaldırarak eşlik ettiler.

Program daha sonra Ömer Çelik tarafından peygamber efendimizin hayatından kesitlerin sunulduğu konuşma ile devam etti. Çelik hoca’nın konuşması sık sık tekbirle kesildi.

İKRA-DER ÇOCUK GRUBU ZİYARETÇİLERİ ÇOŞTURDU

Siverek İkra Erkek ve Kız İlahi grubu ise okudukları birbirinden güzel ilahi, şiir ve marşlarla ziyaretçilere güzel anlar yaşattılar.İkra Çocuk Grubu tarafından seslendiren şiirler sırasında, ziyaretçiler göz yaşlarına hakim olamadıkları gözlendi.


PROGRAMA 20 BİN’E YAKIN KİŞİ KATILDI

Geçen seneye oranla etkinliğe katılanların sayısında büyük bir artış olduğunu vurgulayan Siverek İkra Peygamber Sevdalıları tertip komitesi başkanı Mühiddin Akay,” Siverek Kalesi etkinliğimize dar geldi. Girişlerde zikirmatiklerle yaptığımız sayıma göre, 20 bine yakın kişi programa katıldı. Programda emeği geçen tüm hayırseverlere ve bizleri gönülden destekleyen herkese çok teşekkür ediyoruz.” Dedi

SİVEREK BELEDİYESİ’NDEN ETKİNLİĞE TAM DESTEK

Siverek Belediyesi etkinliğin başlangıç aşamasında ve sonrasında programa gösterdiği destekle ilgileri üzerine topladı. Ayrıca Belediye Başkanı Ali Murat Bucak’ta Kutlu Doğum Etkinliği’ne katılarak etkinliği izledi.


Program Recep Yüksel Hoca tarafından yapılan kapanış duasıyla saat 15.45’te sona erdi.

Deniz Uğurlu /Siverek

Etkinlik Resimleri

Etkinlik Videosu


25 Nisan 2010 Pazar 20:11

http://www.siverekgenclik.com/haber/peygamber-sevgisi-siverek-kalesine-sigmadi-4128.html