54 Öğrenci Kumanyadan Zehirlendi

Ali LEYLAKŞanlıurfa'nın merkeze Bağlı Gümüştaşı İlköğretim Okulunda eğitim gören öğrencilerin öğle kumanyası olarak verilen yemeklerden zehirlendiği bildirildi. Olayın ardından alarma geçen İl Milli Eğitim ve

54 Öğrenci Kumanyadan Zehirlendiİl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri çocukların kaldırıldığı hastanelere gelerek çocukların durumları hakkında bilgi aldı. Geçtiğimiz yılda çok sayıda öğrencinin yedikleri yemekten zehirlendiği bildirildi.
Alınan bilgiye göre Şanlıurfa merkeze bağlı Gümüştaş Köyü İlköğretim Okulu'nda taşımalı eğitim gören 54 öğrenciye öğle kumanyası olarak ayran, börek ve portakal verildi. Kumanyaları yiyen öğrenciler bir süre sonra baş dönmesi ve mide bulanması gibi rahatsızlıklar yaşamaya başladı.
Hemen Hilvan ilçesindeki Devlet Hastanesi'ne kaldırılan öğrencilerden 16'sı ambulanslarla Şanlıurfa'daki hastanelere gönderildi. Bu arada, Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Mehmet Küçük ve İl Sağlık Müdürü Nevzat Yetkin, Şanlıurfa Çocuk Hastanesi'ne gelerek, müşahede altına alınan çocukların sağlık durumları hakkında bilgi aldılar. Çocuklarının zehirlendiği bilgisini alan aileler de hastaneye gelmeye başladı. Geçen yıl da aynı okulda çok sayıda öğrencinin yedikleri yemekten zehirlendiği kaydedildi.


10 Nisan 2007 Salı 19:45

http://www.siverekgenclik.com/haber/54-ogrenci-kumanyadan-zehirlendi-915.html