Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi “YILDA 6 SAAT KİTAP OKUYORUZ”

“YILDA 6 SAAT KİTAP OKUYORUZ”

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir grup genç insanların kitap okuma alışkanlığı kazanması için basın açıklaması okuyarak topluca kitap okudu.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2014 Cumartesi 15:27
“YILDA 6 SAAT KİTAP OKUYORUZ”

ŞANLIURFA- Siverek ilçesinde ilçenin Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan Lezgo’nun Parkı’nda bir araya gelen öğrenciler düzenlemiş oldukları basın açıklaması ile kitap okuma alışkanlığına dikkat çekerek topluca kitap okudular.

Basın açıklamasını grup adına Mehmet Şiyar Kayadağ okudu. Basın açıklamasında günde ortalama 5 saat televizyon izlemeye zaman ayıran halkın kitap okumaya yılda sadece 6 saat ayırdığına dikkat çekildi. Kayadağ, “Kitap okuma alışkanlığı azaldıkça araştırmacı kimlikte kaybolur. İnsanlar aptal kutuya bağlı hale gelir. Zamanla insan televizyona benzemektedir. Bu eylemde insanların neden kitap okumadığının sorgulanmasını amaçladık. Okumak doğduğu andan itibaren birçok eğitim-öğretim süreci geçiren insan için en kolay en etkili öğrenme yoludur” denildi.

Bireyin sahip olduğu bilgilerin % 80’nini okuyarak elde ettiğine dikkat çeken Kayadağ, “Düşünecek olursak toplumumuzda bu oranın çok düşük olduğunu görürüz. Oysaki bu oranın gelişmiş ülkelerde % 70-80’lerde olduğu görülmektedir. Bu yüksek okuma oranı gelişmiş toplumların gelişmişliğinin hasbelkader olmadığını, okuma oranının düşük olduğu bizim gibi toplumların geri kalmışlığının da kader olmadığı apaçık ortadır”

Okunan basın açıklamasının ardından grup topluca kitap okudu.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yatırımcılar için BSMV binde 2'ye indirildi

Yatırımcılar için BSMV binde 2'ye indirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık